Квіти та рослини

Цвіте пізньоцвіт в саду…

Ось і прийшла справжня осінь. Як кажуть синоптики-погода повернулася до кліматичних норм.

Дні ще досить теплі і сонячні. А ночі стали холодними, але на щастя поки без заморозків.Восени щовечора виходиш помилуватися на запашні квіти і з сумом думаєш про те, що завтра цю красу може погубити мороз.

Першими від його крижаного дихання гинуть літники, і в саду відразу стає порожньо. І тільки хризантеми та пізньоцвіти радують своїми яскравими фарбами.У коментарях мене запитали про пізньоцвіт.

Сьогодні хочу розповісти про нього трохи.Пізньоцвіт-квітка не найпопулярніший у квітникарів, а багато про нього навіть не чули. Я познайомилася з ним зовсім недавно і він зворушив мене своєю ніжною красою квітів, що нагадують крокуси.

Як тільки пізньоцвіт не величають і осенник, і морозник, і луговий шафран, і осінній тюльпан і навіть оголеною дамою.Навесні у рослини з’являються великі овальні листя.У червні вони починають жовтіти, а в липні повністю засихають, залишивши на грунті плід-коробочку.

Прибравши залишки рослини з клумби, зовсім забуваєш про пізньоцвіт до самої осені.І ось у вересні, начебто нізвідки, з землі з’являються ніжно-бузкові квіти пізньоцвіту.Це схоже на маленьке диво, хоча насправді нічого чудесного в цьому немає.

Вся справа в тому, що в грунті знаходиться цибулина. Накопичивши життєвих сил за весну і початок літа, вона віддає їх прекрасній квітці. ДО РЕЧІ, цвітіння пізньоцвіту триває досить довго – 3-5 тижнів, після чого він йде в стан зимового спокою, щоб навесні знову прокинутися і викинути над грунтом листя і плід.

Ще один безсумнівний плюс пізньоцвіту в тому, що на одному місці він може рости 5-6 років. За цей час від однієї материнської бульбоцибулини утворюється багато дочірніх. Їх і використовують для розмноження рослини.

Викопувати цибулини бажано в серпні, коли рослина знаходиться в стані літнього спокою. Але дуже важливо пам’ятати про те, що всі частини квітки отруйні. Тому роботу слід проводити обов’язково в рукавичках.

Отрута, що міститься в рослині пізньоцвіту дуже сильний. І якщо захочеться поставити вдома букетик елегантних квітів, то слід пам’ятати про те, що вода, в якій стоять безвременники теж стає отруйною.Ось така коротка розповідь про пізньоцвіт осінньому.

Більш детальну інформацію про рослину, способи посадки і особливості догляду можна знайти в Інтернеті.Цього року пізньоцвіт зацвів трохи раніше звичайного. Тому не так помітний на тлі яскравих кольорів в саду, але пройти повз нього неможливо.

Роблю кілька знімків. Під яскравими променями осіннього сонця він здається більш яскравим і ошатним. І як тут не погодитися з тими, хто називає пізньоцвіт загадковою посмішкою осені.

Пізньоцвіт-квітка відважний, і це диво з чудес!..В осінній вогкості пейзажнойвідкрито дивиться в синь небес!.
.Якщо вам теж подобається ця квітка-ставте лайки, пишіть коментарі і підписуйтесь на мій канал.

Related posts

Leave a Comment