Квіти та рослини

За що я люблю агератум.

Сьогодні хочу поговорити про квітці, який ось уже який рік прикрашає мій сад. Пухнасті суцвіття ніжного фіолетового кольору виділяються на клумбах яскравими плямами.

Над ними кружляють бджоли, пурхають метелики. Як ви напевно вже здогадалися, мова піде про агератум.Купивши одного разу на ринку десять маленьких кущиків, я висадила їх на клумбі на початку червня.

Скоро малятка зацвіли і їх цвітіння тривало до самих заморозків.У наступному році я купила насіння і посадила їх в розсадні ящики. Але Толі земля була погана, Толі насіння, зійшло їх у мене трохи більше десятка.

Але яке було моє здивування, коли прополюючи клумбу, на якій в попередньому сезоні росли агератуми, я побачила велику кількість сходів-самосівок. Почекавши коли вони трохи підростуть, я розсадила їх по клумб. Незабаром вони зацвіли, а до середини літа зрівнялися з тими, що були висаджені розсадою.

Відтоді так і повелося. Один пакетик насіння я висаджую через розсаду для більш раннього цвітіння, інші квіти-самосівки пересаджую з клумби влітку.За що я люблю агератум? В першу чергу за його тривале цвітіння.

Це не дивно, адже в перекладі з грецької, агератум означає нестаріючий. А в народі його ще називають долгоцветкой.Ще я люблю цю квітку за його ніжний колір, який чудово поєднується на клумбі з будь-якими квітами.

Особливо мені подобається садити агератум поруч з чорнобривцями. Обожнюю це поєднання.Квітка не примхливий.

Легко переносить пересадку, не вибагливий у догляді.Він має приємний аромат, що теж немало важливо.Висота рослини від 30 до 60 сантиметрів, в залежності від сорту.

Мені більше подобаються низькорослі.Єдиний мінус агератума-це досить-таки вузька колірна гамма. Найчастіше в наших садах можна зустріти бузкові і білі квіти.

Хоча в літературі вказується, що є рожеві і навіть жовті агератуми, але, на жаль таких кольорів Я не зустрічала.У дикій природі в Північній Америці агератум росте як багаторічна рослина. В нашому кліматі це неможливо.

Але якщо захочеться помилуватися квіткою довше звичайного, ніж це можливо на клумбі, то можна до заморозків викопати кущик агератума, пересадити його в квітковий горщик і занести в будинок. При достатній освітленості він буде радувати своїм цвітінням не тільки всю осінь, але початок зими.Ось таке маленьке бузкове диво росте у мене, і у більшості любителів квітів в саду.
Пишіть ваші коментарі, ставте лайки і підписуйтесь на мій канал.

Related posts

Leave a Comment